VINNÝ LÍSTEK/WINE

VINNÝ LÍSTEK - WINE MENU

BÍLÁ VÍNA   0,75l

Veltlínské zelené, jakostní, suché, Habánské sklepy 165,-
Jedná se o svěží víno světle žluté barvy se zelenými reflexy. Voní po lipovém květu a někdy po mandlích. V chuti je svěží, plná, harmonická a jemně ovocná

 
Pinot Grigio, Tenuta Santa Anna 290,-
Světlé slámově žluté barvy s delikátním svěžím aroma zelených jablek a jiného světlého ovoce. V chuti je svěží se stopou po ovoci, pečeném chlebu a akátovém medu. Intenzivní, harmonické, svěží a skvěle vyvážené.
Poloha: Východ oblasti Veneto, na hranicích s regionem Friuli. Historická zóna Lison Pramaggiore. Půdy bohaté na vápenec, jíl a písek.


 
Chardonnay, Tenuta Santa Anna 290,-
Bílé víno výhradně z odrůdy Chardonnay s jemně slámovou barvou a bohaté ovocné aroma, kde převládají čerstvé vůně citrusů a exotického ovoce. Je lehké a osvěžující. 
Poloha: Východ oblasti Veneto, na hranicích s regionem Friuli. Historická zóna Lison Pramaggiore. Půdy bohaté na vápenec, jíl a písek.

 
Due Uve, Bertani 390,-
Víno slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Typicky bohaté aroma odrůdy Sauvignon blanc s tóny zralých broskví, citrusů, šalvěje, zeleného pepře a bezového květu. Pinot naopak dominuje chuti. Je vyvážené a velmi osvěžující se skvělou a živoucí kyselinkou.
Poloha: Venezia Giulia, provincie Gorizia, Pordenone, Treieste a Udine. System vedení: Guyot, 5000 keřů/ha.


 
Sauvignon Fun Puiatti, Puiatti 520,-
Od friulského slova FUN, kouř, má tento sauvignon lehce kouřový charakter, zejména pak v aroma. V chuti je mladý a živoucí s velmi dobrou kyselinkou a svěžestí s tóny čerstvé trávy, citrusů, broskví a minerality. Dlouhý a velmi svěží Sauvignon.
Poloha: Friuli, severovýchod Itálie, téměř na hranicích se Slovinskem v podoblasti Isonso. Vinice jsou v kopcích v předhůří oblasti Isonso. Půdy jsou tvořeny převážně štěrkem. Systém vedení révy: Guyot. Výsadba: 5000 keřů/ha. Výnos: 2kg/rostlina.


 

 

ČERVENÁ VÍNA   0,75l

Montepulciano d`Abruzzo Fantini Farnese, Farnese 290,-
Víno vyráběné z tradiční odrůdy regionu Abruzzo, Montepulciano, s výraznou temnější barvou a intenzivním bohatým aroma černých plodů, zejména třešní a švestek. V chuti suché a středně plné s výraznou ovocností a jemným taninem. Je delší v dochuti s náznakem povidel a koření. 
Poloha: Abruzzo. Vinice se nachází ve vyšších nadmořských výškách v zóně nedaleko Ortony, San Salvo a Pollutri.

 
I Muri Primitivo di Puglia, Vigneti del Salento  290,-
Elegantní červené víno s bohatým ovocným aroma po černých lesních plodech a kompotovaném ovoci. Na chuti příjemně hřejivé s jemně nasládlou tříslovinou. Víno připravené ke konzumaci. 
Poloha: Salento, Puglia.

 
Merlot igt Silvestri, Silvestri 390,-
Víno rubínové barvy s lehkými odlesky fialové. Aroma je ovocné s tóny bobulového ovoce, třešní a višní s lehkým nádechem koření. V chuti je lehké, příjemně pitelné, nenáročné s lehkou tříslovinou.
Poloha: Lazio, Střední Itálie, vinice v kopcovitém terénu Alban na jihovýchodě od Říma. Zóna Castelli Romani.


 
Chianti Classico DOC Borgo Scopeto, Borgo Scopeto 590,-
Velmi tradiční Chianti Classico vyrobené pouze za použití odrůdy Sangiovese. Barva vína je hluboká rubínová s lehkými odlesky cihlové. Aroma je plné a intenzivní s tóny lesních plodů, ušlechtilého dřeva, vanilky a kakaa. V ústech je suché, dobře strukturované a velmi elegantní s dlouhou dochutí.
Poloha: Toskánsko, srdce oblasti Chianti Classico. Vinice v Castelnuovo Berardenga a Vagliagli. Podloží bohaté na kamení. Nadmořská výška vinic: 350 – 420m.n.m.. 


 

 

BÍLÁ ŠUMIVÁ VÍNA   0,75l

Bohemia Sekt Brut 350,-
Vysoce ušlechtilé šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením.

 
Prosecco Millesimato Villa Miazzi, Veneto / Astoria Extra Dry  480,-
Bílé víno z odrůdy Prosecco 100% s jemnou perzistentní perlivostí a bohatou éterickou vůní s tóny typických broskví a meruněk a čerstvého ovoce. Barva platiny s odlesky bílého zlata. Velmi jemné s decentní hladkou perličkou.
Poloha: Veneto Val de  Brun terén 150 m/nm. vinice jsou orientovány na východ a západ. 3000/4000 kg révy na Ha. Keře mají průměrné stáří  8-12  let.  Průměrná  produkce  činí  ¾  Kg  na  keř.  systém vedení SYLVOS